Nie podoba się?!

Czasem trzeba posprzątać…niepodobasie

Są takie dni, że… trzeba coś posprzątać… nie lubię ciszy, więc włączyłem sobie TV, żeby “coś gadało” w tle. Obojętnie jaki kanał i zaczynam sprzątać kuchnię. W tle słyszę reklamy, ja nakładam jakiś płyn na gąbkę i lecę blaty. Nagle słyszę jak w telewizorze zaczynają żalić się ludzie, do tego temat wydaję się jakiś taki znajomy. Coś tam o zdjęciach, coś tam o modelkach, ot totalny efekt koktajl party – wyostrza mi się słuch i co słyszę? Totalny średniowieczny bełkot.

Bełkot, bełkotem pogania.

nebraskafamilyalliance.org

W sumie nie wiem czego mogłem się spodziewać, po tym programie, na kanapie rozsiadają się pary – modelka i jej partner, oczywiście modelka chce pozować i ma nieodpowiedniego, cholernie o nią zazdrosnego faceta. Nagle pokazują się zdjęcia o jakie ów facet jest zazdrosny. Czego jesteśmy świadkami? Oczywiście cholernie grzecznych zdjęć, nawet nie najgorszych, aczkolwiek – tutaj taka prywata, uważam, że my jeszcze w szkole foto potrafimy robić lepsze ujęcia, ale nie o tym miałem pisać. Jako się rzekło zdjęcia są… grzeczne, powodów do zazdrości moim zdaniem nie ma żadnych, mało tego, to nie są akty, to nie są nawet zdjęcia glamour, zwykłe normalne zdjęcia, które panienka chciała zrobić dla poprawy humoru, czy dla upamiętnienia chwili (jedna sesja bodajże ciążowa), czy za kasę, bo zawód modelki z tym też się łączy (a modelka zawodowa była bodajże jedna). Gdzie jest problem? W tym, że laska pokazuje dekolt, jest w wydekoltowanej sukni, koszuli, że widać pupę (ubraną), że jest atrakcyjnie ubrana, że makijaż, że… ogólnie wszystko złe i niedobre. Według jednego z panów siedzących na kanapie – to są nagie zdjęcia… (widział ktoś ubraną nagą kobietę) pochlastać się można. Dalej nasz polski “Jerry Springer” zaczyna wiercić “dziurę w brzuchu” i dopytywać się co się dokładnie facetowi nie podoba. I tutaj kolejne żale wypowiadane przez facetów, ów modelek. O tym, że ubrana kobieta według jednego z panów była naga już wspomniałem, ale były jeszcze lepsze np. że fotograf śmiał zapytać o zdjęcia modelki w bikini i poprosił o wysłanie ich e-mailem, no jak on śmiał. Natomiast najlepszy argument wysnuł pan, który pracował w kopalni – że ona “nie zarabia na tych zdjęciach”, ogólnie mu się te fotografie nie podobały bo… znów kobieta w ubraniach była naga i to było totalnie nie do przyjęcia, ale gdyby jego pani zarobiła na tych zdjęciach 5 lub 10 tysięcy to by się mu nagle one spodobały… . Ten program pokazał jedno – że cały czas w tym kraju kobieta jest uważana za czyjąś własność, jak nie kościoła (tfu!), polityki to własnego faceta, który będzie jej mówił co jej wolno, a co nie. Komu może się pokazać, pozować, komu może wysłać zdjęcia, a komu nie, z kim może się przyjaźnić, jakie może mieć zdjęcia… problem w tym, że najczęściej faceci nie mają o żadnej z tych rzeczy pojęcia… Gdy przeglądam zdjęcia modelek zależy mi na tym, żeby wiedzieć jakie mają ciało to ułatwia pracę, ale gro facetów nagle nazwie mnie zboczeńcem (co też było zawarte w programie) a wszelkie “dziewice orleańskie” zachwycone 50 twarzami Greya nazwą modelki, które takie zdjęcia publikują bądź do takich pozują “nie szanującymi się” (żeby nie użyć dosadniejszych słów).

Jak ludzie się lubią męczyć

Słuchając tych rozmów zacząłem się zastanawiać co tymi ludźmi tak naprawdę powoduje. Znam trójczynnikową teorię miłości, tak wiem, że intymność, że zaangażowanie, że w końcu (dla niektórych najważniejsza) namiętność, ale po co tyle cierpieć? Jeśli ludzie sobie nie ufają to po jaką cholerę, szukają tylko haków jeden na drugiego, starają się przyłapać na zdradzie to po co ze sobą są? Jeśli nie ufasz swojej kobiecie to po co z nią jesteś? Po to, żeby uprzykrzyć jej życie czy zrobić z siebie jakiegoś męczennika i liczyć na to, że będzie z Tobą z litości, czy po to, żeby podwyższyć swoje marne ego i pokazać się kumplom? Nie licz na to. Jeśli jesteś za słaby, a nie każdy może być z modelką, nie ukrywajmy modeling to specyficzny zawód i specyficzne środowisko i nie jesteś w stanie tego ogarnąć i przyswoić do wiadomości i uwierzyć, że jakaś kobieta, pomimo Twojego braku wiary w siebie może być Ci wierna i mówić Ci prawdę – to naprawdę odpuść. To samo tyczy się Pań. Przestańcie się męczyć ze sobą i zatruwać wzajemnie swoje życie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s